PROGRAMY PARTNERSKIE

Wydrukuj artykuł Wyślij powiadomienie e-mail do znajomego o tym artykule Napisz e-mail do autora Podyskutuj na forum Oceń artykuł Zmień czcionkę - większa/normalna

Jak zerwać z dziewczyną?

Jak zerwać z dziewczyną?

Natura tak nas stworzyła, że ciągle szukamy odpowiedniej dla siebie kobiety. Dlatego wciąż popełniamy szereg pomyłek i czasami okazuje się, że mamy dość bliskiej znajomości z drugą osobą, która jeszcze do niedawna dużo dla nas znaczyła, a obecnie nic już do niej nie czujemy. Wtedy stajemy przed poważnym problemem: w jaki sposób przedstawić nasze przemyślenia i uczucia dotychczasowemu partnerowi? Szczególnie ma to znaczenie, kiedy druga strona nie przypuszcza, że coś takiego może nastąpić.

 

Na początek warto zauważyć, że większość mężczyzn czuje się zbyt winna, by zerwać z dziewczyną. Wydaje im się, że kobieta nie da sobie rady bez nich, przejdzie załamanie nerwowe, a co najgorsze - może zdarzyć się tragedia. Wydaje im się, że krzywdzą drugą stronę. Ale zarazem torturują samego siebie nadal pozostając w parnej sytuacji. To nie jest sprawiedliwe zarówno dla jednej i drugiej strony. Tymczasem warto pamiętać o tym, że jeśli ty uważasz, że nie jest to szczęśliwy związek, ona prędzej czy później też to sobie uświadomi - ale na razie tego jeszcze nie wie. A może po prostu jest zbyt wygodna, by podjąć decyzje. Dlatego nie czuj się winny zrywając, gdyż dzięki temu oszczędzasz wam wielu kłopotów w przyszłości. Im dłużej taka decyzja jest odkładana, tym trudniej ją później podjąć.
Z kolei inni faceci zrywają nagle, szybko i brutalnie. Tak też można grając twardego macho, ale... nigdy nie wiadomo co się później stanie. Tymczasem twoja ex może zrobić ci naprawdę ładną opinię, która szybko się rozniesie pomiędzy ludźmi. A później może się okazać, że ciężko ci znaleźć nową kobietę ze względu na twoja nadszarpniętą reputację.

Dlatego każde zerwanie należy przeprowadzić w sposób przemyślany, zaplanowany i taktowny. Pozwoli w miarę łagodnie przejść przez tą trudną rozmowę. Należy mieć świadomość, że nie jest to łatwe, bo przecież kiedy ją po raz pierwszy ujrzałeś, myślałeś, że to kobieta twojego życia. Ale życie się zmienia...
Jak przeprowadzić tą rozmowę. Przede wszystkim należy być miły. Warto zmusić się na kilka małych kłamstw, a wszystko pójdzie łatwiej. Dlatego warto powiedzieć: "myślę, że jesteś wspaniałą dziewczyną, ale ja nie zasługuję na ciebie". Początkowo ona postrzeże taki tekst pozytywnie, ale później zorientuje się, że kłamałeś, by być miły. Jendak ciebie już przy niej nie będzie...

Pamiętaj, że zerwanie nie jest czynnością, którą wykonujemy codziennie. Prawdopodobnie odmieni dotychczasowe życie obydwu stron, dlatego postarajmy się to zrobić należycie i podejść do sprawy po męsku.

Po pierwsze należy wiedzieć, jak to zrobić. Odpada wszelkie zrywanie przez telefon, a tym bardziej za pomocą poczty elektronicznej (może z wyjątkiem rozstania się z wirtualną dziewczyną). Trzeba się spotkać osobiście, powiedzieć, jak sprawa stoi i załatwić sprawę od a do z. Wtedy mamy już jakąś pewność, że nasza ex nie będzie nas nachodzić i atakować przy każdym przypadkowym spotkaniu.
Najlepiej jest poinformować dziewczynę, że chcesz z nią porozmawiać. Przy okazji daj jej jakąś wskazówkę, by mogła pomyśleć i domyśleć się twojego zamiaru np. powiedz że musicie poważnie porozmawiać. Po kilkunastu godzinach lub dniach przemyśleń będzie nieźle skołowana, a jednocześnie przygotuje sobie listę najczarniejszych myśli. I dobrze... bo z całą pewnością pomyśli również o tym, że chcesz ją porzucić i jednocześnie psychicznie się do tego momentu przygotuje.

Po drugie trzeba właściwie przygotować sobie grunt do zerwania. Pamiętaj, że prawie każda rusałka jest bardzo emocjonalna. A kiedy powiesz jej prawdę, nigdy nie wiadomo, jak zareaguje. Dlatego powiedz jej to w miejscu publicznym. Wtedy jest szansa, że będzie spokojniej, a ty będziesz miał czas, by powiedzieć wszystko, co sobie przygotowałeś. Oczywiście do czasu aż ci przerwie i zacznie płakać. Proponuję ci zaprosić ją na obiad w miejsce, gdzie się po raz pierwszy spotkaliście. Taka symbolika będzie oznaczać, że wasz związek zatoczył pełne koło i nastąpił czas, by ze sobą zerwać.

Trzecią ważną sprawę jest twoja postawa podczas tej pamiętnej chwili. Kiedy powiesz jej tą straszną prawdę, bądź spokojny oraz zachowaj poważny wyraz twarzy. Powiedz wszystko szczerze i nie odwracaj się - szczególnie, kiedy zaczyna płakać, a ty zaczynasz czuć się podle. To może spowodować, że sprawy potoczą się w złym kierunku i może to być początek twojej agonii. Od tego tylko krok, żeby ją wziąć w ramiona i zacząć pocieszać.

Wydaje się, że zerwanie jest niezwykle ważnym wydarzeniem w naszym życiu. Tymczasem w rzeczywistości wszystko się dzieje według takiego samego schematu. Po rozstaniu spotykamy kogoś nowego, mamy nowe doświadczenia i nie przypuszczamy, że po pewnym czasie znowu staniemy przed podobnym problemem - jak jej powiedzieć, że ze sobą zrywamy?

 

Autor:   Dr.Love

Data publikacji:   14 lipiec 2000r.

E-mail:   napisz do autora

Oceń artykuł:
Aktualna ocena to: 4,10.
Wydrukuj artykuł Wyślij powiadomienie e-mail do znajomego o tym artykule Napisz e-mail do autora Podyskutuj na forum Oceń artykuł Zmień czcionkę - większa/normalna