PROGRAMY PARTNERSKIE

Wydrukuj artykuł Wyślij powiadomienie e-mail do znajomego o tym artykule Napisz e-mail do autora Podyskutuj na forum Oceń artykuł Zmień czcionkę - większa/normalna

Kiedy można pocałować dziewczynę?

Kiedy można pocałować dziewczynę?

Właśnie zdałem sobie sprawę z faktu, że doradzałem wam już w kwestii odzyskania zaufania partnerki, radzenia sobie z zazdrością ukochanej, upiększania życia małżeńskiego, ale jeszcze nie miałem okazji powiedzieć wam kilku słów na temat bardzo istotny - kiedy tak naprawdę można i powinno się pocałować dziewczynę, z którą umawiamy się na randki.

 

Weźmy taki przykład z jednego z listów naszych czytelników.

"Bardzo pilnie potrzebuję twojej rady dotyczącej faktu kiedy powinienem pocałować dziewczynę, z którą od pewnego czasu się umawiam.
Mam 26 lat, ona - nazwijmy ją Monika - jest o rok młodsza. Poznaliśmy się dzięki wspólnej pracy w firmie. Jestem z natury dość nieśmiały i generalnie nie miałem - jak na razie - szczęścia do kobiet - zazdroszczę kolegom, którzy chwalą się kolejnymi rocznicami swoich nadal jeszcze nieformalnych związków. Poznałem ją na korytarzu. Przeprowadziliśmy nadspodziewanie interesującą rozmowę. Potem drugą. W końcu opanowałem nerwy na tyle, że zdołałem ją zaprosić na drinka. W sumie byliśmy od tego czasu na pięciu randkach. Wszystko było w porządku, ba - wręcz idealnie. Ja zaprosiłem ją na pierwsze trzy spotkania, ona mnie - na ostatnie dwa. Wieczory spędzaliśmy zawsze bardzo miło, a ja otrzymywałem z biegiem czasu coraz wyraźniejsze sygnały, że jest mną zainteresowana. Coraz mniej umiałem się powstrzymać przed pocałowaniem jej. Ale z drugiej strony - mimo, że praktycznie tylko o tym myślałem - moje wychowanie nie pozwalało mi zachować się jak typowy męski brutal. Nie chciałem usłyszeć od niej - po tym jakbym ją pocałował - jesteś typowym, niczego nie wartym samcem, który myśli tylko o tym jak mnie zaciągnąć do łóżka. Jednym słowem nie miałem odwagi.
Pod koniec ostatniej randki dostałem jednak tak silne sygnały z jej oczu, że przełamując się zapytałem, czy mogę ją pocałować. Myślę, że ją tym obraziłem, bo spojrzała na mnie ze złością i powiedziała: "nie powinieneś mnie pytać czy możesz mnie pocałować czy też nie - powinieneś to czuć i wyczytać z mojego zachowania. Zachowałeś się tak nie romantycznie pytając mnie o pozwolenie. Czuję się jakbym była dla ciebie mało atrakcyjna".

Jak zatem mogę Patrycję przekonać, że moje działania były całkowicie dżentelmeńskie i dla mnie typowe?

Koniec historii. Czas na rady.

Nasz czytelnik popełnił klasyczny błąd - nazywa się to syndromem kulturalnego chłopaka. Wielu mężczyzn popełnia ten właśnie błąd. Wydawało mu się, że anielsko piękna dziewczyna jest całkowicie poza możliwościami fizycznego kontaktu, przynajmniej dopóki sama tego kontaktu nie zainicjuje.

Wielu mężczyzn - nie tylko w naszym kraju - żyje nadal w przekonaniu, że kobiety oczekują od nich bycia skończonymi dżentelmenami. Nic bardziej błędnego. Kobiety tak naprawdę chcą byśmy zachowywali się jak klasyczni "źli chłopcy".

Nasz czytelnik zrobił błędne założenia - według mnie robienie jakichkolwiek założeń podczas randek z kobietą jest źródłem mnóstwa gaf, porażek i wpadek. Zresztą pomyślcie sami jak brzmi zdanie: "poproszę ją o zgodę na to bym ją pocałował". Dla mnie brzmi patetycznie.
Gdy kobieta jest na piątej randce z mężczyzną, można bez badania stwierdzić, że musi być nim poważnie zainteresowana a tym samym ma ochotę, by jej usta skosztowały jego.
Jeżeli jesteś na piątej randce z kobietą, to gwarantuję ci, że ona na pewno zastanawia się nad tym jak smakują twoje usta i dlaczego jeszcze nie spróbowałeś jej pocałować.

Dlaczego kobieta w takim razie nie pocałuje cię pierwsza? Myśląc nad tym znalazłem cztery powody dla których to ty powinieneś wykonać pierwszy ruch do jej ust.

1. Boi się zniszczyć swój image. Przez lata został wypracowany wizerunek kobiety mówiącej "nie" choćby tylko dlatego, żeby nie zostać uznaną za "łatwą zdobycz". Kobieta lubi się czuć, jakby nie miała innego wyboru przy całowaniu mężczyzny, jakby została postawiona pod ścianą. Ale oczywiście nikt jej nie chce rozstrzelać a tylko sprawić przyjemność.
Więc sama chętnie się pod ścianą ustawia. Trzeba tylko wyczuć ten moment.

2. Generalnie kobiety lubią być całowane w zupełnie niespodziewanych momentach. Lubią też uczucie uwiedzenia i zniewolenia przez mężczyznę.

3. Kobiety strasznie boją się odrzucenia. Odrzucenie kobiety przez faceta jest dla niej czymś niewyobrażalnie okropnym, wymagającym niemalże leczenia. Dlaczego kobiety uważają właśnie odrzucenie za cos strasznego? Bo mają wpojone, że mężczyźni nie panują nad swoim popędem seksualnym i jeżeli mężczyźni się nimi nie interesują seksualnie, to jest źle.

4. Silna pewność siebie jednocześnie bez bycia zbyt aroganckim wydaje się być bardzo sexi dla kobiet. Dla kobiet nie ma większej pewności siebie u mężczyzny niż chwycenie jej za ramiona i pocałowanie w momencie, gdy się tego najmniej spodziewa.

Zatem całuj swoją dziewczynę, drogi czytelniku, już teraz. Nigdy nie pytaj jej o pozwolenie, bo jak sam widzisz zepsujesz nastrój - daj się ponieść instynktowi, męskiemu instynktowi zdobywcy.
Jeśli czujesz się wystarczająco pewny swoich i jej uczuć w danym momencie - całuj ją.
Nie masz nic do stracenia a zyskać możesz wiele.

Dobrze - zadacie mi pytanie: "co jeśli ona naprawdę nie chce bym ją pocałował"? Źle odbierane sygnały i wasza reakcja na nie, nie są jeszcze powodem do załamywania rąk.

Jeżeli zdarzy Ci się sytuacja, w której próbujesz pocałować dziewczynę a ona wyraźnie odmawia, nawet mimo faktu, że wcześniej dosłownie kleiła się do ciebie, to nie zmuszaj jej, nie rób niczego na siłę. Przeproś ją i powiedz, że uległeś swojemu męskiemu instynktowi. Nic się przecież nie stało, z wyjątkiem może lekkiego zaczerwienia się obu zainteresowanych osób.

Dość na dziś już całowania - czas potrenować w praktyce. Nie chodzi mi tu o wychodzenie na ulicę i całowanie każdej napotkanej dziewczyny. Kobiety nie lubią być całowane przez obcych. Moje rady dotyczą sytuacji, gdy jesteście już po kilku randkach i nie czujecie się nadal wystarczająco pewnie by pocałować dziewczynę. Każda dziewczyna jest inna, więc radzą wam dokładnie obserwować język jej ciała i jej działania, by się upewnić, że twój pocałunek spotka się z pozytywnym odzewem z jej strony.
Jeśli czujesz, że nastrój jest odpowiedni, to daj się ponieść instynktowi i zdobądź usta swojej kobiety.


Do dzieła!

 

Autor:   Cliff

Data publikacji:   07 styczeń 2001r.

E-mail:   napisz do autora

Oceń artykuł:
Aktualna ocena to: 4,38.
Wydrukuj artykuł Wyślij powiadomienie e-mail do znajomego o tym artykule Napisz e-mail do autora Podyskutuj na forum Oceń artykuł Zmień czcionkę - większa/normalna